Дезлоратадин в таблетках і сиропі — як правильно приймати, дозування для дітей і дорослих, відгуки

При виникненні алергічного свербежу лікарі прописують Дезлоратадин, який є блокатором гістамінів. Для дорослих препарат випускається у вигляді таблеток, для дітей – у формі сиропу. Обидва види ліки пригнічують прояв симптомів алергії, діють безпечно. Ознайомтеся з їх інструкціями по застосуванню, щоб правильно використовувати медикаменти.

Препарат Дезлоратадин

Згідно фармакологічної класифікації препаратів, Дезлоратадин відноситься до блокаторів гістамінових рецепторів і протиалергічних засобів. Це означає, що він застосовується в якості медикаменту, усуває свербіж, почервоніння і висипання на шкірі. Така дія забезпечується роботою активної речовини препарату – дезлоратадином.

Склад

Медикамент випускається у формі таблеток для дорослих і сиропу для дітей. Їх опис і склад наведено у таблиці:

Таблетки Сироп
Опис Блакитні таблетки з плівковою оболонкою, круглої двоопуклої форми, всередині білого кольору Прозора малинова рідина з ароматом малини
Концентрація дезлоратадину, мг 5 на 1 шт. 0,5 на 1 мл
Склад Дигідрат кальцію гідрофосфату, полівініловий спирт, мікрокристалічна целюлоза, діоксид титану, кукурудзяний крохмаль, макрогол, тальк, алюмінієвий лак на основі індигокарміну, стеарат магнію, оксид заліза жовтий Вода, пропіленгліколь, кармоїзин, розчин сорбіту, малиновий ароматизатор, лимонна кислота, натрію бензоат, трилон Б, цукор
Упаковка По 10 шт. в пачці Банки по 60 мл з мірною ложкою

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Антигістамінний препарат є блокатором гістамінових рецепторів, відрізняється тривалим дією. Активна речовина відноситься до первинним активним метаболітам лоратадину. Медикамент пригнічує каскад алергічного запалення, вивільняє прозапальні цитокіни, хемокіни, інтерлейкіни. Препарат пригнічує продукцію:

  • супероксидных аніонів, активованих нейтрофілами;
  • адгезію еозинофілів, вивільнення гістаміну, простагландину і лейкотрієну;
  • експресію молекул селектина;
  • иммуноглобулиновое залежне виділення гістаміну периферичними рецепторами;
  • гострого алергічного бронхоспазму.

Це призводить до попередження розвитку і полегшенню перебігу алергічних реакцій. Препарат має протисвербіжну та противоэкссудативным дію, знижує проникність капілярів, не дає розвиватися набряку тканин, спазму гладкої мускулатури. Дезлоратадин не впливає на центральну нервову систему, не має седативний ефект і не уповільнює швидкість психомоторних реакцій. Він починає діяти протягом півгодини після прийому і працює добу.

Активна речовина добре абсорбується з шлунково-кишкового тракту, визначається в плазмі крові через півгодини, а максимуму концентрації досягає протягом трьох годин. Медикамент зв’язується з білками плазми на 85%, не кумулює, не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, на його біодоступність не впливає вживання грейпфрутового соку і прийом їжі. Метаболізм речовини відбувається в печінці шляхом гідроксилювання, виводиться нирками і кишечником за 40-60 годин.

Показання до застосування

Використовувати препарат можна для усунення симптомів алергічного риніту (чхання, виділення з носа, свербіж, набряк, закладеність), свербіння і почервоніння очей, сльозотечі, кашлю. Медикамент лікує кропив’янку, що пов’язані із нею ознаки – висипання та свербіж шкіри. Прийом препарату призначає лікар після з’ясування лікарем індивідуальних особливостей пацієнта.

Інструкція із застосування Дезлоратадину

Прийом препарату відрізняється залежно від форми випуску. Таблетки та сироп вживаються перорально в дозі, яку призначає лікар. На обсяг дозування впливає вік пацієнта, тяжкість перебігу алергії, індивідуальні особливості хворого. Самостійно призначати собі ліки не можна, це загрожує розвитком негативних реакцій з боку багатьох систем органів.

Дезлоратадин сироп

Для дітей старше шести місяців призначений сироп Дезлоратадин. Його застосовують для усунення симптомів алергічного риніту інтермітуючої (симптоми тривають менше 4 днів поспіль або протягом 4 тижнів) персистуючої форми (ознаки помітні більше 4 днів поспіль або протягом понад 4 місяців), кропив’янки протягом усього часу виникнення симптомів алергії.

Вживання ліків не залежить від прийому їжі. Дітям 6-11 місяців покладено 2 мл сиропу одноразово, 1-5 років – по 2,5 мл, 6-11 років – по 5 мл, старше 12 років і дорослим призначають 10 мл/добу. Дозування здійснюється мірною ложкою. Курс лікування триває до повного зникнення симптомів або протягом всього періоду контакту з алергенами, що викликають симптоми.

Таблетки Дезлоратадину

По інструкції, таблетки Дезлоратадин приймаються перорально, проковтують цілком, запиваются невеликою кількістю рідини. Прийом препарату бажано здійснювати в один і той же час доби, незалежно від їжі. Дорослим і дітям старше 12 років покладена таблетка/добу. Тривалість терапії залежить від типу хвороби, лікування триває до зникнення симптомів.

Дезлоратадин для дітей

Прийом таблеток протипоказаний дітям до 12 років, а сиропу – до півроку. Дозування кошти для дорослих відрізняється від дитячої, у останніх вона значно менша і залежить від віку і маси тіла. Обмеження за віковими категоріями пацієнтів пов’язано з відсутністю інформації щодо ефективності і безпеки медикаментозного засобу для маленьких дітей.

Взаємодія з іншими препаратами

Не виявлено взаємодії лікарського засобу з Азитроміцином, Еритроміцином, Циметидином, Кетоконазолом та Флуоксетином. При прийомі спирту препарат не посилює дію алкоголю на центральну нервову систему і не збільшує негативний ефект етанолу на психомоторні функції. Медикамент неефективний в лікуванні ринітів інфекційної етіології, рідко можуть виявлятися випадки зниження концентрації уваги при керуванні транспортом.

Побічні дії

Беручи медикамент, пацієнт може зіткнутися з проявом побічних ефектів. До них відносяться наступні:

  • анафілаксія, ангіоневротичний набряк;
  • задишка, свербіж шкіри;
  • висип, ідіопатична кропив’янка;
  • головний біль, запаморочення, сонливість;
  • безсоння, психомоторна гіперактивність;
  • галюцинації, судоми;
  • тахікардія, прискорене серцебиття;
  • сухість у роті, біль у животі;
  • нудота, блювання, діарея;
  • гепатит, диспепсія;
  • міалгія, підвищена стомлюваність;
  • фарингіт;
  • дисменорея.

Передозування

Прийом дози, в п’ять разів перевищує рекомендовану, не приводило до негативних ефектів препарату та передозування. Щоденне застосування дози 20 мг протягом двох тижнів також не відзначалося змінами з боку серцево-судинної системи, як і 45 мг курсом 10 діб. При перевищенні зазначених цифр можливий розвиток блювоти, нудоти. Лікування полягає у промиванні шлунка, прийомі активованого вугілля, проведення симптоматичної терапії. Гемодіаліз і перитонеальний діаліз неефективні.

Протипоказання

Препарат з обережністю призначається пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю, порушеннями роботи нирок або печінки. Протипоказаннями для його прийому стають вагітність, грудне вигодовування (лактація), т. до. речовина проникає у грудне молоко, вік до 12 років для таблеток і до шести місяців – для сиропу, підвищена чутливість до компонентів складу, лоратадину або його похідних.

Умови продажу та зберігання

Купити Дезлоратадин можна без пред’явлення рецепта. Він зберігається в сухому темному місці без доступу дітей при температурі до 25 градусів протягом трьох років для таблеток і двох – для сиропу.

Аналоги

Синоніми препарат схожі з ним за діючою речовиною, проявляемому терапевтичного ефекту. Замінники мають інший активний компонент, але ефект у них однаковий. Прямими та непрямими аналогами медикаменту є наступні препарати:

  • Дезал;
  • Еріус;
  • Езлор;
  • Лордестин;
  • Дезлоратадин-Тева;
  • Дезлоратадин Канон;
  • Аллергомакс;
  • Дезрадин.

Чим відрізняється Лоратадин від Дезлоратадину

Популярним аналогом Дезлоратадину є Лоратадин. Обидва препарати відносяться до гістамінових блокаторів, не мають кардиотоксическим і снодійним дією. Дезлоратадин містить однойменне активна речовина, що є метаболітом лоратадину – діючого компонента порівнюваного препарату. Дезлоратадин діє швидше, ефективніше (різниця в 4-5 разів). Лоратадин не випускається у формі сиропу, тому може застосовуватися тільки дорослими.

Відео

Відгуки

Марина, 29 років

Кожну весну я страждаю від сезонної алергії на квітучі дерева. У мене моментально закладає ніс, починають текти сльози, я чхаю і чешусь. Я перепробувала багато ліків від алергії, але зупинилася на Дезлоратадине Тева. Мені подобається, що препарат швидко усуває симптоми риніту, не має снодійного дії, безпечний для організму.

Євгенія, 36 років

У молодшого дитини алергія на цитрусові, тому ми з чоловіком намагаємося не давати йому цю їжу. Але якщо не уследим, то відразу даємо сироп Дезлоратадин, який знаходиться в нашій сімейній аптечці. Дитина зазначає приємний малиновий смак, а я – швидка дія медикаменту без побічних ефектів. Всі задоволені, засіб не викликає звикання.

Філіп, 42 роки

Я страждаю від алергії на котячу шерсть, але не можу уникнути спілкування з пухнастими тваринами. Якщо я знаю, що піду в гості до друзів, у яких є кішка, то заздалегідь приймаю таблетку Дезлоратадину. Завдяки препарату у мене не течуть соплі і сльози, не червоніє ніс, я не чхаю. Препарату під силу і зняти вже почалися ознаки алергії, ціную його за це.

Данило, 35 років

Коли моя дружина ходила вагітною, у неї почалася алергія на якийсь квітуча рослина. У неї і раніше були ознаки алергії, які успішно купировались таблетками Дезлоратадину. Виявилося, що приймати їх під час вагітності та годування груддю не можна, тому довелося терміново бігти до лікаря за призначенням безпечного ліки.

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.